ජනපති වීරයා වීමට යාමෙන් මැ.කෝ අමාරුවේ

0
1995

පළාත් පාලන මැතිවරණයේ ඡන්ද ප්‍රතිශතයෙන් අබල දුබල තත්ත්වයට පත්ව සිටින මෛත්‍රිපාල සිරිසේන ජනාධිපතිවරයා බැදුම්කර හා බරපතල වංචා යන ජනපති කොමිෂන් වාර්තා මැතිවරණයට කලින් විවාදයට ගන්නා ලෙස කළ ප්‍රකාශයෙන් පසු මැතිවරණ කොමිෂන් සභාව දැඩි අර්බුදයකට පත්ව ඇත.

ජනාධිපතිවරයා වීරයා විමට කළ ප්‍රකාශයෙන් පසු සෙසු පක්ෂ නායකයන් මෙන්ම කතානායකවරයාද පාර්ලිමේන්තුව කැදවන ලෙස අගමැතිවරයාගෙන් කළ ඉල්ලිමට රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ප්‍රතිචාර දක්වමින් ලබන 08 දා බැදුම්කර හා බරපතල වංචා වාර්තා විවාදයට ගැනිමට නියමිතය.

පෙබරවාරි 08 දාට පෙර වාර්තා විවාදයට ගත නොහැකි වී ඇත්තේ එම දිනවල මැති ඇමතිවරු මැතිවරණ ප්‍රචාරක කටයුතුවල නිරතවිම නිසාය. එම නිසා විවාදය පැවැත්විමට පහසු දිනය වන්නේ 08 දාය.

නමුත් 08 දා සහ 09 දා මැතිවරණයේ නිහඩ කාලය ලෙස මැතිවරණ කොමිසම විසින් ප්‍රකාශයට පත් කර තිබිමත් එම කාලයේදි මෙම විවාදය පැවැත්විමෙන් කෙනෙකුට අගතියකුත් තවත් අයෙකුට ප්‍රවර්ධනයකුත් විය හැකි බවට මතයන් පළවිම නිසා මෙලෙස මැතිවරණ කොමිසම අපහසුතාවයට පත් ව තිබේ.

කෙසේනමුත් ජනාධිපතිවරයා විරයා විමට යාම නිසා නැති ප්‍රශ්නයක් ඇති වූ බව දේශපාලන විචාරකයෝ පවසති.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here